Change language
Szkło ważniejsze od terroryzmu

Szkło ważniejsze od terroryzmu

Z przeprowadzonych na rzecz kampanii badań wynika, że dwie trzecie (66%) konsumentów obawia się skażenia żywności, jak również ryzyka interakcji chemikaliów pochodzących z opakowania z jego zawartością

Dodatkowo ośmiu z dziesięciu badanych jest przekonanych, że te oddziaływania chemiczne mogą być ryzykowne dla zdrowia człowieka. Wyniki pokazują także, że Europejczycy (60%) najbardziej obawiają się wpływu plastikowych pojemników na zawarte w nich napoje i żywność. „Nie dziwi więc, że rodzice małych dzieci są szczególnie wyczuleni na ten problem. Aż 77% z nich preferuje szkło do przechowywania żywności dla niemowląt, a 61% unika kupowania jedzenia dla nich w plastikowych butelkach czy innych materiałach” – zaznacza Adeline Farrelly, Sekretarz Generalny FEVE, Europejskiej Federacji Opakowań Szklanych w imieniu Wspólnoty Przyjaciele Szkła (Friends of Glass Community).

Kampania „Spójrz poza etykietę” zachęca do zwracania uwagi nie tylko na skład produktu, ale też na rodzaj opakowania, w którym jest on sprzedawany. To istotne, ponieważ szkło jest nie tylko opakowaniem przyjaznym dla środowiska (plastikowa butelka rozkłada się do 1000 lat!), ale i dla człowieka.