Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

Wierzę, że szkło jest dobre dla mnie, mojej rodziny i dla środowiska.

Kliknij na jedną z ikon by do nas dołączyć:

Dołącz używając adresu e-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

OSTATNIE ODLICZANIE!

OSTATNIE ODLICZANIE!

Już tylko kilka dni zostało do końca przyjmowania zgłoszeń konkursowych w ramach projektu edukacyjnego EduPak Polska.

Już tylko kilka dni zostało do końca przyjmowania zgłoszeń konkursowych w ramach projektu edukacyjnego EduPak Polska.

Termin upływa 15 października, a  wykonane prace należy przesłać do 15 listopada. Do pobrania jest już też film o produkcji szkła.

 EduPak Polska to nowa odsłona tegorocznej, międzynarodowej kampanii edukacyjnej „Szkło jest wiecznie żywe” prowadzonej przez organizację non-profit Friends of Glass (Przyjaciele Szkła). Działania skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim, a ich celem jest zwiększanie świadomości w zakresie recyklingu szkła oraz kreatywne wykorzystanie szklanych opakowań. W ramach projektu trwa przyjmowanie zgłoszeń konkursowych. Udostępniono też film o produkcji szkła.

Na chwilę obecną akces w konkursie zgłosiły szkoły z Poznania i Szamotuł. W sumie już prawie stu uczniów zadeklarowało chęć kreatywnego pokazania, jak może wyglądać „drugie życie” opakowań szklanych.

Dodatkowo można bezpłatnie pobrać film o produkcji szkła (http://bit.ly/2djKsFG), a pod adresem www.facebook.com/edupakpolska można go zobaczyć. Na fanpage EduPak Polska znajduje się też Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszeniowa. Uczniowie mogą się tam również inspirować publikowanymi pomysłami na ciekawe i niebanalne wykorzystanie szkła.

„Przypominamy, że udział w konkursie jest bezpłatny, podobnie jak możliwość pobrania filmu o produkcji szkła, który jest atrakcyjną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Na zwycięzców konkursu czekają natomiast atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz podarunki od naszych patronów. Zachęcam więc do nadsyłania zgłoszeń wszystkich niezdecydowanych” – informuje Barbara Maciałczyk z Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce.

Wszelkie informacje o konkursie można uzyskać na www.facebook.com/edupakpolska lub pod adresem kontakt@komucom.pl