Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

Wygrali wszyscy! III edycja EduPak Polska zakończona.

Wygrali wszyscy! III edycja EduPak Polska zakończona.

Nagrody, dyplomy i puchary zostały wręczone. Na Targach Edukacyjnych w Poznaniu uhonorowano Laureatów III edycji projektu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska 2019/2020.

Pokazano także prace wszystkich uczestników na specjalnie zorganizowanej wystawie. Na konkurs wpłynęły 353 zgłoszenia z 62 placówek oświatowych z Wielkopolski. Łącznie wzięło w nim udział 403 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

III edycja EduPak Polska, która rozpoczęła się jeszcze w listopadzie 2019 roku Konferencją i Warsztatami dla blisko 100 pedagogów z całej Wielkopolski, zakończyła się pełnym emocji, radości i uśmiechów uroczystym wręczeniem nagród w konkursie plastycznym, którego głównymi hasłami były: segregacja odpadów, recykling szkła, butelkoman i zero waste. Laureaci wyszli z wymarzonymi prezentami, a uczestnicy, jak również zwiedzający Targi Edukacyjne mogli obejrzeć wszystkie prace podczas wystawy konkursowej.

Nagrody zostały wybrane przez samych Laureatów i zakupione dzięki wsparciu Partnerów EduPak Polska: Remondis Sanitech Poznań, Aquanet, GOAP-Zakład Zagospodarowanie Odpadów, Ardagh Group, Rekopol i Lidl Polska. Ich wręczenie było ogromnym przeżyciem dla młodych  konkursowiczów, nauczycieli oraz rodziców, którzy, poza nagrodami, otrzymali dyplomy i puchary od Prezydenta Miasta Poznania, honorowego patrona  III edycji EduPak Polska.

Na ceremonię zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych, które wzięły udział w konkursie. Po wręczeniu nagród każda ze szkół odebrała tekturowe kosze do segregacji odpadów oraz sadzonki drzew ufundowane przez Partnerów projektu: Smurfit Kappa Polska oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. „Naszym celem jest edukacja i pokazywanie dzieciom, ale też nauczycielom i rodzicom, że dokonując małych zmian w naszym codziennym życiu, wpływamy globalnie na to, co dzieje się z naszą planetą. Po raz kolejny zgłosiła się rekordowa ilość uczestników z wielkopolskich placówek oświatowych, co motywuje nas do dalszych działań. Choć nagrodzić mogliśmy tylko najlepszych, to w całym projekcie wygrali wszyscy. Nasi Partnerzy, bo razem kształcimy odpowiedzialnych konsumentów i obywateli, jak również uczniowie, ponieważ świadomie kształtują swoją zrównoważoną przyszłość i w końcu nasz ekosystem. Niestety, nadesłane prace nadal zawierały błędy merytoryczne, dotyczące podstawowych pojęć segregacji, recyklingu czy gospodarki o obiegu zamkniętym. To pokazuje, że zapotrzebowanie na wiedzę w tym zakresie jest nadal duże” – informuje Barbara Maciałczyk, kierownik marketingu Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce – organizatora EduPak Polska.