Change language
Pasja, która łączy!

Pasja, która łączy!

Pełnym sukcesem zakończył się udział grupy kolarskiej „Friends of Glass” w maratonie szosowym organizowanym w ramach cyklu „Supermaratony” w miejscowości Racław koło Gorzowa. Czwórka śmiałków w składzie Paweł, Marek, Sebastian i Darek, wróciła z tarczą.

Pobudka w nocy, szybkie śniadanie, ostatnie sprawdzenie sprzętu i do samochodu, aby wczesnym rankiem zameldować się w Biurze Zawodów. Tak wyglądały ostatnie godziny przed wyścigiem, w którym po raz pierwszy w tym roku miała wystartować cała „szklana” drużyna. Niektórzy mogą pomyśleć, że to nie jest normalne, aby robić tyle zamieszania tylko i wyłącznie dlatego, aby przejechać się kilkadziesiąt kilometrów na rowerze. Jednak tak właśnie czyni kilka tysięcy kolarzy amatorów w Polsce i miliony na całym świecie.

Nasi zawodnicy wystartowali na najkrótszym dystansie, a więc 82 km. Najwcześniej na trasę wyścigu wyruszył Darek, następnie Paweł z Sebastianem, a 13 minut po Darku – Marek. Tym razem pogoda sprzyjała zmaganiom kolarzy – nie było za gorąco, a co najważniejsze nie padał deszcz. Trasa była bardzo dobrze oznakowana, a większości skrzyżowań została zabezpieczona.
Najszybciej dystans pokonał Marek uzyskując czas 2:14:37 i zajmując  26 miejsce generalnie i 5 w swojej kategorii wiekowej 18-29 lat. Natomiast Paweł na mecie zameldował się z rezultatem 2:20:02 zajmując 33 miejsce open i 5 w kategorii wiekowej 50-59 lat.

Teraz przerwa na regenerację i czas rozpocząć przygotowania do kolejnego startu. Tym razem będzie to amatorski Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej 7 sierpnia.