Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

Pasja, która łączy!

Pasja, która łączy!

Pełnym sukcesem zakończył się udział grupy kolarskiej „Friends of Glass” w maratonie szosowym organizowanym w ramach cyklu „Supermaratony” w miejscowości Racław koło Gorzowa. Czwórka śmiałków w składzie Paweł, Marek, Sebastian i Darek, wróciła z tarczą.

Pobudka w nocy, szybkie śniadanie, ostatnie sprawdzenie sprzętu i do samochodu, aby wczesnym rankiem zameldować się w Biurze Zawodów. Tak wyglądały ostatnie godziny przed wyścigiem, w którym po raz pierwszy w tym roku miała wystartować cała „szklana” drużyna. Niektórzy mogą pomyśleć, że to nie jest normalne, aby robić tyle zamieszania tylko i wyłącznie dlatego, aby przejechać się kilkadziesiąt kilometrów na rowerze. Jednak tak właśnie czyni kilka tysięcy kolarzy amatorów w Polsce i miliony na całym świecie.

Nasi zawodnicy wystartowali na najkrótszym dystansie, a więc 82 km. Najwcześniej na trasę wyścigu wyruszył Darek, następnie Paweł z Sebastianem, a 13 minut po Darku – Marek. Tym razem pogoda sprzyjała zmaganiom kolarzy – nie było za gorąco, a co najważniejsze nie padał deszcz. Trasa była bardzo dobrze oznakowana, a większości skrzyżowań została zabezpieczona.
Najszybciej dystans pokonał Marek uzyskując czas 2:14:37 i zajmując  26 miejsce generalnie i 5 w swojej kategorii wiekowej 18-29 lat. Natomiast Paweł na mecie zameldował się z rezultatem 2:20:02 zajmując 33 miejsce open i 5 w kategorii wiekowej 50-59 lat.

Teraz przerwa na regenerację i czas rozpocząć przygotowania do kolejnego startu. Tym razem będzie to amatorski Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej 7 sierpnia.