Change language
SAME ZALETY!

SAME ZALETY!

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego opakowanie szklane ma tylu zwolenników?
Jakie właściwości posiada, skoro od tysięcy lat jest znane i używane?
I dlaczego mówi się, że to najzdrowszy materiał opakowaniowy szczególnie dla żywności?

Ze względu na swoją strukturę cząsteczkową szkło jest gazoszczelne. Odporność szkła na dyfuzję jest tak wysoka, że zapewnia ono optymalną ochronę produktu w nim zawartego. Szkło nie wiąże się i nie wchłania obcych substancji – ani pochodzących z zewnątrz opakowania, ani z jego zawartości. Szkło nie zawiera bisfenolu A, ITX (izopropylotioksantonu), estrów ftalowych (plastyfikatorów używanych w niektórych tworzywach sztucznych), aldehydu octowego ani innych potencjalnie szkodliwych chemikaliów

Żywność zapakowana w opakowanie szklane nie traci swoich właściwości i zachowuje swój oryginalny smak i zapach. Właśnie dlatego producenci żywności, m.in. dla niemowląt, tak chętnie korzystają z opakowań szklanych.

 

Do ochrony przed zepsuciem produktów zapakowanych w szkło nie potrzeba konserwantów. Wystarcza pasteryzacja, czyli zdrowa i naturalna metoda zabezpieczania produktów spożywczych. Dzięki niej żywność i napoje zapakowane w szkło nie psują się i są bezpieczne dla zdrowia

 

Opakowanie szklane jest zdrowe!

 

Kolejną zaletą opakowania szklanego, szczególnie z punktu widzenia konsumentów i producentów żywności, jest możliwość natychmiastowego sprawdzenia co zawiera opakowanie. Wystarczy spojrzeć na produkt i ocenić zawartość.

 

Szkło opakowaniowe produkuje się wyłącznie z surowców naturalnych (piasku, sodu i wapienia)

 

Opakowanie szklane jest naturalne!

 

Opakowania szklane w 100% nadają się do recyklingu, czyli ponownego wykorzystania. Oznacza to, że ze szklanej butelki można wyprodukować taką samą butelkę o tych samych właściwościach i powtarzać tą czynność w nieskończoność.

Recykling pozwala oszczędzać energię, zmniejszyć ilość odpadów na składowiskach i emisję zanieczyszczeń do atmosfery Dzięki recyklingowi opakowania szklane nie zanieczyszczają środowiska!

 

Opakowanie szklane jest bezpieczne dla środowiska!