Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

Legenda powraca

Legenda powraca

Od 1301 do 1993 roku piwo z Grodziska zdobywało gusta smakoszy złotego trunku.

Po dwudziestu dwóch latach przerwy nastąpiła reaktywacja piwnej legendy w nietuzinkowym opakowaniu szklanym. Powstało ono w wyszkowskiej hucie Ardagh Group. „Dedykowana butelka z tłoczeniem nawiązuje do historycznej, przedwojennej flaszy. Znajduje się na niej grawer pokala zwieńczony pianą, na której umieszczono drobne elementy wykonane w technice debossingu. Wszystko w celu realistycznego oddania wrażenia bąbelków” – wyjaśnia Oksana Weisfeld, kierownik ds. kluczowych klientów w  Ardagh Group. Pokal jest nieodłącznym atrybutem legendarnego napoju

„Warzelnia produkuje trunek, którego legendarny smak pozostał w pamięci nie tylko grodziszczan, ale i amatorów Piwa Grodziskiego z całego świata. Warto dodać, że piwo w grodziskim browarze jest warzone według dawnej receptury, tak więc chcieliśmy  również, aby  jego butelka, jak i pokal nawiązywały swoim wyglądem do chlubnych tradycji  tego miejsca, jak i złocistego trunku” – zapewnia Ewa Pajewska-Wawrzyniak z Browaru w Grodzisku Wielkopolskim.