Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

Endless Ocean

Play video

Endless Ocean

Jeśli chodzi o środowisko naturalne, dyskusje na temat opakowań na ogół skupiają się na jednym: na oceanie. Szacuje się, że do 2050 roku w oceanie będzie pływało więcej plastiku niż ryb,  i jest coraz bardziej oczywiste, że przyszłość naszego oceanu jest zagrożona

Nie ma innego opakowania, które jest równe przyjazne środowisku co szkło. Szkło jest w nieskończoność przetwarzalne, wolne od zanieczyszczeń i nie uwalnia cząstek do żywności. Tego lata chcemy świętować na rzecz oceanów i upewnić się, że możemy się nimi cieszyć w przyszłości. Każdy z nas może odegrać swoją rolę w ochronie oceanu, a zaczyna się to od tak prostej rzeczy jak kupienie raz w tygodniu dodatkowej szklanej butelki albo słoja i wrzucenie pustej do odpowiedniego pojemnika.

Wzniesiesz szklaną butelkę i przyłączysz się do naszego toastu

 #NaZdrowieOceanu?

Przyjazny dla oceanu

Zapytaliśmy ponad 6000 Europejczyków, jak głębokie są ich zamiłowania do oceanu, ich reakcja była głośna i jasna: dla zdrowych oceanów najbardziej przyjaznym opakowaniem na półkach jest szkło.

Społecznie zrównoważony

Wraz z pojawieniem się programu BBC Blue Planet II na ekranach TV zeszłej jesieni, rozpoczęły się rozmowy o tym,  jak nasze życie na lądzie wpływa na życie pod wodą. 78% Europejczyków twierdzi, że zauważyło zmianę w swoim zachowaniu w ostatnich miesiącach. A ty?

Priorytet stylu życia

72% Europejczyków podczas zakupów zwraca teraz uwagę na wpływ kupowanych produktów oraz sposób ich pakowania na zdrowie oceanów.

W 100% przetwarzalne

62% Europejczyków wybrałoby szkło zamiast innego opakowania. A ponieważ szkło jest w 100% i bez końca przetwarzalne, wyprodukowane z naturalnych składników, nie uwalnia cząstek do żywności, postarajmy się wspólnie, aby ta liczba była jeszcze wyższa w przyszłości!

Sięgaj po szkło!

W rzeczywistości, podczas kupowania napoju, 78% z was oceniłoby szkło jako najlepszy wybór opakowania spośród wszystkich. Brawo!

Oto czego jeszcze się dowiedzieliśmy...

Które morskie stworzenie skłoniło Cię do działań na rzecz ochrony oceanów? Dla prawie 2 na 5 Europejczyków delfin jest na szczycie!

Woda, zanieczyszczenie, ochrona…Jakie słowa przychodzą Ci do głowy na myśl o oceanie?

Bez względu na to, skąd pochodzimy, wszyscy  lubimy spędzać czasw wodzie. Czy wiesz, że pływanie to najlepszy sposób na spędzanie czasu w wodzie dla prawie trzech czwartych naszych respondentów?