Change language

O FRIENDS OF GLASS

Witaj wśród Przyjaciół Szkła – Friends of Glass.

Friends of Glass to społeczność, która wspiera i promuje opakowania szklane. Są trzy główne powody, dla których szkło jest najlepszym opakowaniem: zdrowie, smak i zrównoważony rozwój.

Szkło jest jedynym materiałem w 100% neutralnym. W przeciwieństwie do innych opakowań, które zawierają niebezpieczne dla zdrowia chemikalia, szkło nie zmienia smaku przechowywanej żywności i napojów oraz nie powoduje przenikania do nich szkodliwych substancji. Ponadto jest wytwarzane z naturalnych surowców i może być w nieskończoność przetwarzane bez utraty swoich właściwości – jakości i czystości.

 

Niestety wiele osób nie zna właściwości opakowań szklanych, korzyści jakie niesie ich użytkowanie oraz jak je segregować. Staramy się to zmienić! Dlatego misją Friends of Glass jest informowanie i przekazywanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i zdrowego trybu życia, prowadzonego w oparciu o wybór opakowań szklanych.

Pamiętaj, że każdy Twój wybór przy półce sklepowej ma znaczenie. Stawiając na szkło, opowiadasz się za bezpieczeństwem, zdrowiem i czystym środowiskiem naturalnym. Dołącz do stale rosnącego grona przyjaciół szkła w serwisach Facebook.

Friends of Glass została powołana do życia w 2008 roku przez Europejską Federację Opakowań Szklanych – międzynarodową organizację non-profit, reprezentującą producentów opakowań szklanych do żywności i napojów, flakonów do perfum, leków i kosmetyków oraz szklanych zastaw stołowych. Friends of Glass to społeczność, którą łączy przekonanie, że szkło jest idealnym materiałem do produkcji opakowań ze względu na jego wyjątkowe właściwości wpływające na ludzkie zdrowie, gospodarkę i środowisko naturalne. Wśród członków Friends of Glass znajdują się pojedyncze osoby, organizacje krajowe, agencje i przedsiębiorstwa przekonane o pozytywnych właściwościach opakowań szklanych.

Szkło jest dobre dla nas i dla środowiska. Każdy pojedynczy wybór ma znaczenie. Wybierz bezpieczeństwo i zdrowie. Wybierz mądrze. Dołącz do Friends of Glass!

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: info@friendsofglass.com, a szczegóły działań w Polsce.Our Partners

Explore our distinguished partners who promote glass’ many benefits for consumers and retailers all around the world.

Ekologia! Ekologia! Po raz czwarty wygrali wszyscy

Na Targach Edukacyjnych w Poznaniu uhonorowano laureatów IV edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska. Wpłynęły na niego zgłoszenia z ponad 184 placówek oświatowych z całej Polski i w sumie 261 prac. Łącznie w konkursie wzięło udział 1080 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z całego kraju.

Ekologia! Ekologia! Po raz czwarty wygrali wszyscy

Cyfrowy konkurs na realne problemy ekologiczne

Wszystkie placówki oświatowe, w tym przedszkola i szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie ekologiczno-edukacyjnym EduPak Polska. Obecnie trwa zbieranie zgłoszeń do IV edycji, które potrwa do 31 października. Projekt realizowany jest wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w nowej, cyfrowej i po raz pierwszy ogólnopolskiej formule. Co ważne, konkurs odbywa się w trakcie trwania Międzynarodowego Roku Szkła ogłoszonego przez UNESCO.

Cyfrowy konkurs na realne problemy ekologiczne

Bruce Liu wysyła „Wiadomość w słoju” dla WOŚP

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do wspólnego grania przyłączy się kanadyjski pianista Bruce (Xiaoyu) Liu, laureat pierwszej nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podpisał się on wraz z Jurkiem Owsiakiem na szklanym słoju Friends of Glass Polska oraz na afiszu i książeczce programowej koncertu, który dał 30 października 2021 roku w Filharmonii Poznańskiej. Dla zwycięzcy licytacji artysta napisał specjalnie dedykowany dlań list. Wszystko zostało umieszczone jako „Wiadomość w słoju” na licytacji WOŚP.

Bruce Liu wysyła „Wiadomość w słoju” dla WOŚP

Prawie 3000 substancji przenika z opakowań do żywności

Na łamach czasopisma naukowego „Critical Reviews in Food Science and Nutrition” opublikowano wyniki najnowszych badań, które wykazały, że prawie 3 000 substancji chemicznych przenika z opakowań do żywności ! Najbezpieczniejszym rozwiązaniem z dostępnych okazują się opakowania szklane.

Prawie 3000 substancji przenika z opakowań do żywności