Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

O FRIENDS OF GLASS

Witaj wśród Przyjaciół Szkła – Friends of Glass.

Friends of Glass to społeczność, która wspiera i promuje opakowania szklane. Są trzy główne powody, dla których szkło jest najlepszym opakowaniem: zdrowie, smak i zrównoważony rozwój.

Szkło jest jedynym materiałem w 100% neutralnym. W przeciwieństwie do innych opakowań, które zawierają niebezpieczne dla zdrowia chemikalia, szkło nie zmienia smaku przechowywanej żywności i napojów oraz nie powoduje przenikania do nich szkodliwych substancji. Ponadto jest wytwarzane z naturalnych surowców i może być w nieskończoność przetwarzane bez utraty swoich właściwości – jakości i czystości.

 

Niestety wiele osób nie zna właściwości opakowań szklanych, korzyści jakie niesie ich użytkowanie oraz jak je segregować. Staramy się to zmienić! Dlatego misją Friends of Glass jest informowanie i przekazywanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i zdrowego trybu życia, prowadzonego w oparciu o wybór opakowań szklanych.

Pamiętaj, że każdy Twój wybór przy półce sklepowej ma znaczenie. Stawiając na szkło, opowiadasz się za bezpieczeństwem, zdrowiem i czystym środowiskiem naturalnym. Dołącz do stale rosnącego grona przyjaciół szkła w serwisach Facebook.

Friends of Glass została powołana do życia w 2008 roku przez Europejską Federację Opakowań Szklanych – międzynarodową organizację non-profit, reprezentującą producentów opakowań szklanych do żywności i napojów, flakonów do perfum, leków i kosmetyków oraz szklanych zastaw stołowych. Friends of Glass to społeczność, którą łączy przekonanie, że szkło jest idealnym materiałem do produkcji opakowań ze względu na jego wyjątkowe właściwości wpływające na ludzkie zdrowie, gospodarkę i środowisko naturalne. Wśród członków Friends of Glass znajdują się pojedyncze osoby, organizacje krajowe, agencje i przedsiębiorstwa przekonane o pozytywnych właściwościach opakowań szklanych.

Szkło jest dobre dla nas i dla środowiska. Każdy pojedynczy wybór ma znaczenie. Wybierz bezpieczeństwo i zdrowie. Wybierz mądrze. Dołącz do Friends of Glass!

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: info@friendsofglass.com, a szczegóły działań w Polsce.