Change language
Bruce Liu wysyła „Wiadomość w słoju” dla WOŚP

Bruce Liu wysyła „Wiadomość w słoju” dla WOŚP

Bruce (Xiaoyu) Liu, laureat pierwszej nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na szklanym słoju Friends of Glass Polska

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do wspólnego grania przyłączy się kanadyjski pianista Bruce (Xiaoyu) Liu, laureat pierwszej nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podpisał się on wraz z Jurkiem Owsiakiem na szklanym słoju Friends of Glass Polska oraz na afiszu i książeczce programowej koncertu, który dał 30 października 2021 roku w Filharmonii Poznańskiej. Dla zwycięzcy licytacji artysta napisał specjalnie dedykowany dlań list. Wszystko zostało umieszczone jako „Wiadomość w słoju” na licytacji WOŚP.

W ubiegłym roku aukcja „Wiadomość w słoju” od Igi Świątek oraz – rzecz jasna – samego Jurka Owsiaka, cieszyła się ogromną popularnością i ustanowiła rekord . W tym roku Friends of Glass Polska, wraz z Filharmonią Poznańską, zaprosiło do wspólnego grania Bruce’a Liu. Zdobył on uznanie i sympatię nie tylko jury Konkursu Chopinowskiego, ale też wszystkich słuchaczy i widzów, którzy w roku ubiegłym śledzili rywalizację pianistów.

Podpisy Bruce’a Liu oraz Jurka Owsiaka widnieją na jedynym tego rodzaju na świecie szklanym słoju o pojemności 4,25 litra ze specjalnie wygrawerowanym logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środku, znajdują się: podpisane przez Bruce’a Liu  książeczka programowa i afisz poznańskiego koncertu oraz specjalny list do zwycięzcy licytacji z wyjątkową dedykacją, osobiście napisaną przez laureata XVIII Konkursu Chopinowskiego. Całość tworzy „Wiadomość w słoju”, którą można wylicytować na aukcji pod tym linkiem:

https://allegro.pl/oferta/pianista-bruce-liu-sle-wiadomosc-w-sloju-dla-wosp-11744935276

„Cieszę się bardzo, że po raz kolejny szklana „Wiadomość w słoju” jest wysyłana w świat, a w tym roku gra z nami nie tylko wyjątkowy pianista, ale też człowiek – Bruce Liu,  pomagając w zakupie sprzętu dla okulistyki dziecięcej” – mówi Jurek Owsiak.

„Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się też, że razem z Jurkiem Owsiakiem i Bruce’em Liu wysyłamy w świat następną ‘Wiadomość w słoju’, wspierając tegoroczny cel Finału. Warto dodać, że oprócz słoja wyjątkowy jest sam list od Bruce Liu. Z pewnością stanowi nie tylko unikatową i jedyną tego

w swoim rodzaju pamiątkę na świecie, ale też pozytywną motywację w obecnych czasach” – informuje Barbara Maciałczyk z Friends of Glass w Polsce.

„Bruce Liu to nie tylko fantastycznie utalentowany pianista, ale także bardzo wrażliwa osoba. O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy usłyszał po raz pierwszy w Filharmonii Poznańskiej i nie ukrywał zdumienia, że taka akcja trwa od trzech dziesięcioleci i co roku zatacza tak szerokie kręgi. Był zachwycony, że mógł się do niej dołączyć” – mówi Wojciech Nentwig, dyrektor Filharmonii Poznańskiej.

Aukcja trwa do  4 lutego do godziny 18.27, a cały dochód przeznaczony jest na tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym jest zakup sprzętu w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Unikatowy szklany słój ze specjalnie wygrawerowanym logo w kształcie znanego na całym świecie serca, z autografem Bruce’a Liu i Jurka Owsiaka, zawierający równie wyjątkową wiadomość od zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego.