Change language
SZKLANE OPAKOWANIA NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

SZKLANE OPAKOWANIA NA WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

„Drugie życie szkła”, to nie tylko hasło konkursowe projektu edukacyjno-recyklingowego EduPak Polska zorganizowanego przez Friends of Glass i promującego ochronę środowiska. To także idea pomocy drugiemu człowiekowi.

„Drugie życie szkła”, to nie tylko hasło konkursowe projektu edukacyjno-recyklingowego EduPak Polska zorganizowanego przez Friends of Glass i promującego ochronę środowiska. To także idea pomocy drugiemu człowiekowi.  Dlatego  wybrane prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie zostały przekazane przez młodych autorów na licytację w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

„Szklana skarbonka” Dominika Bajera; „Wazon butelkowo-chlebowy” Dominika Kasperczaka; „Szklany splot” Zuzanny Sidoruk i „Słodki naszyjnik” Marty Murkowskiej to wyjątkowe dzieła szklanej sztuki.  Są nie tylko estetycznie wykonanie, ale przede wszystkim  ekologiczne. Teraz ich autorzy, dając drugie życie opakowaniom szklanym, mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do ratowania życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz pomóc  w zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorom. „Wszystkie prace są wystawione do licytacji, a niektóre z nich już teraz kilkakrotnie przekroczyły swoją wartość początkową. Bardzo nas to cieszy, ponieważ potwierdza to nie tylko słuszność dokonanych decyzji konkursowych i jakość wyróżnionych prac, ale też zaangażowanie w słuszną sprawę, co jeszcze bardziej jednoczy nas jako Przyjaciół Szkła” – informuje Barbara Maciałczyk z Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce.

Poszczególne prace można licytować pod poniższymi linkami:

Szklana skarbonka – http://charytatywni.allegro.pl/szklana-skarbonka-i4067454

Wazon butelkowo-chlebowy http://aukcje.wosp.org.pl/wazon-butelkowo-chlebowy-i4075933

Szklany splot http://aukcje.wosp.org.pl/szklany-splot-i4076579

Słodki naszyjnik http://aukcje.wosp.org.pl/slodki-naszyjnik-i4076249