Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

Butelkowy Chór

Butelkowy Chór

Popularny duński zespół The Bottle Boys grający na instrumentach wykonanych z opakowań szklanych wraz ze znanym brytyjskim raperem stworzyli jedyny w swoim rodzaju „Butelkowy chór” w najnowszej europejskiej kampanii viralowej Friends of Glass.

Celem działań projektu jest uświadomienie, że opakowania szklane można w nieskończoność przetwarzać na nowe, bez utraty ich naturalnych właściwości ochronnych. Są one w całości poddawane recyklingowi, natomiast ich wybór w codziennym życiu,  to nasz wkład w zrównoważony rozwój całego środowiska. Oznacza bowiem mniej odpadów i zanieczyszczeń, a więcej surowców i zaoszczędzonej energii.

W kampanii występuje niezwykle popularny w mediach społecznościowych duński zespół „The Bottle Boys”, grający wyłącznie na instrumentach wykonanych z butelek po piwie oraz brytyjski raper Ben Bailey Smith, znany bardziej jako Doc Brown. Za pośrednictwem mikrofonu ukrytego w butelce, razem z gośćmi jednej z brukselskich kawiarni śpiewają największe muzyczne przeboje ostatnich dziesięciu dekad (lata 1910-2000) autorstwa m.in.: Louisa Armstronga, Fatsa Domino czy Kool&the Gang. Przy okazji pokazują, że szklane butelki i słoiki, to nie tylko najlepszy wybór dla otoczenia, ale i dla człowieka. Muzyczna podróż przez dekady jest opowieścią o nas samych i o opakowaniach szklanych, które nam w tej wędrówce od pięciu tysięcy lat towarzyszą.

Kampania „Butelkowy chór” jest kolejną odsłoną projektu „Szkło jest wiecznie żywe”, opierającego się na zleconym przez Friends of Glass ogólnoeuropejskim i niezależnym badaniu zrealizowanym przez instytut InSites. Wykazało ono, że chociaż 85% Europejczyków rekomenduje opakowania szklane swoim znajomym i rodzinie, to w grupie millenialsów (osoby urodzone między 1980 a 1995 rokiem), świadomość korzyści wynikających z wykorzystywania opakowań szklanych jest wciąż niska.

„Warto dodać, że interaktywna butelka, była już wykorzystywana w Polsce podczas ubiegłorocznej kampanii ambientowej pod hasłem „Mówiąca butelka” z udziałem Bartka Jędrzejaka” – informuje Barbara Maciałczyk z Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce.

Opakowanie z zainstalowanym mikrofonem jest w całości wykonane ze szkła. W środku znajduje się wydrukowany w 3D korpus elektroniczny, umożliwiający przekazywanie dźwięku za pośrednictwem Bluetooth.

 

Aby wyświetlić treść virala „Butelkowy chór”, kliknij w link: http://bit.ly/2xIFrNN