Change language
300 szklanych słojów na 30. Finał WOŚP

300 szklanych słojów na 30. Finał WOŚP

Ardagh Glass Packaging – Polska i Friends of Glass Polska dla WOŚP

300 szklanych słojów o pojemności 4,25 litra z grawerem orkiestrowego serduszka zostało przekazanych przez Ardagh Glass Packaging – Polska i Friends of Glass Polska na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedyne tego rodzaju słoje na świecie, które będą wykorzystane podczas jubileuszowego 30. Finału - 30 stycznia 2022 roku.

To kolejny projekt Friends of Glass Polska realizowany razem z Fundacją WOŚP. Od kilku lat bowiem licytowana i wysyłana jest w świat „Wiadomość w słoju”. Jest to  taki sam słój co 300 przekazanych Jurkowi Owsiakowi z tym, że zawiera on  wyjątkową wiadomość od wyjątkowych osób wraz z ich podpisem na szkle. Słój z poprzedniego roku podpisany przez Igę Świątek  ustanowił rekord licytacji. „Podczas  spotkania z Jurkiem Owsiakiem, który rokrocznie jako pierwszy podpisuje nasz szklany słój, zostaliśmy zapytani czy nie moglibyśmy wyprodukować więcej słojów na jubileuszowy 30. Finał Orkiestry. Oczywiście bez zastanowienia zgodziliśmy się i przekazaliśmy je za darmo na rzecz Fundacji”. – informuje Barbara Maciałczyk, kierownik marketingu Ardagh Glass Packaging – Europe i przedstawiciel Friends of Glass Polska.

 

Pomysł został też entuzjastycznie przyjęty przez pracowników huty Ardagh w Gostyniu gdzie powstały słoje. Okazało się bowiem, że większość z nich od lat zaangażowanych jest w organizację działań w ramach gostyńskiego sztabu WOŚP.  „Orkiestra  nieustająco gra w naszych sercach Cały czas lokalnie organizujemy pomoc na rzecz potrzebujących, a kulminacją naszych działań jest rzecz jasna styczniowy Finał. Dlatego bardzo nas cieszy, że wraz z kolegami możemy pomagać również wykonując swoje obowiązki zawodowe i wesprzeć działania Jurka Owsiaka w ogólnopolskim zakresie” – dodaje Andrzej Zagata, kierownik gorącego końca w hucie Ardagh w Gostyniu i jednocześnie członek gostyńskiego sztabu WOŚP.

 

Jurek Owsiak również nie kryje swojego zadowolenia. „Słoje pokazaliśmy już w naszej KręciołaTV. Od razu wszystkim się spodobały, a komentujący uczestnicy transmisji dopytywali się gdzie takowe można dostać. Jesteśmy wdzięczni, że 300 szklanych słojów pojawi się w ramach 30. Finału w 2022 roku. W tym miejscu ogromne podziękowania dla ludzi, którzy nie tylko co roku organizują Finał WOŚP w Gostyniu, ale i odpowiadają za ten projekt. Szczególnie dla Andrzeja i Pawła Zagatów, Kamila Kanteckiego a także wszystkich pracowników Ardagh zaangażowanych w powstanie 300 pięknych słojów” – mówi Jurek Owsiak.

 

W styczniu, podczas Wielkiego Jubileuszowego Finału dowiemy się, co się stanie z ponad 4 litrowymi słojami. Na pewno jeden z nich z „Wiadomością w słoju” będzie można wylicytować na aukcji WOŚP w styczniu 2022 roku.