Change language

Thank you for supporting glass!

The registration procedure has been completed. From now we will keep you updated with all Friends of Glass activities and achievements.

I believe that glass is good for me, for my family, and for the environment.

Click on one of the icons to join us:

Join by E-mail

I'd like to be kept informed with Friends of Glass news and updates

(You can unsubscribe at any time.)

By joining Friends of Glass, you accept our Terms and conditions

Thanks for your subscription!
Your'e almost there!

We've sent an email to your address. Please confirm this subscription by clicking on the link in the e-mail. Only one more step to go!

Sorry, but your e-mail address already exist!

Please check out your e-mail account if you already received a confirm mail for subscribing Friends of Glass.

Owsiak na szklanym słoju

Owsiak na szklanym słoju

Jaki jest związek pomiędzy noworodkiem, a szklanym słojem? To pozornie irracjonalne pytanie ma swoją uzasadnioną odpowiedź jedynie raz w roku, kiedy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

To właśnie podczas tegorocznego 26. Finału do wylicytowania jest wyjątkowy zestaw szklanych opakowań Friends of Glass sygnowany osobiście przez Jurka Owsiaka!

Truizmem jest twierdzenie, że opakowania są dla ludzi. Jednak gdy połączymy szklane słoje z podpisami Jurka Owsiaka wraz z dochodem uzyskanym z ich licytacji, który w ramach tegorocznej Orkiestry będzie przeznaczony na oddziały neonatologiczne, to otrzymujemy jedyne w swoim rodzaju zestawienie, które nadaje zupełnie nowe znaczenie pozornej oczywistości.

„Szklane opakowania mają o wiele więcej wspólnych mianowników z celem tegorocznego Finału. W znakomitej większości przypadków, pierwszym wyborem młodej mamy, kierującej się dobrem i zdrowiem swojego dziecka, są właśnie szklane butelki, których używa do karmienia. Dlatego też, przekazanie na licytację szklanych słojów z grawerem I ❤ glass wydało nam się czymś naturalnym. Cieszymy się, że nasz pomysł spodobał się Jurkowi Owsiakowi, który nie tylko zgodził się podpisać słoje, ale poprosił nas o dwa dodatkowe. Zostaną one wystawione na osobną licytację przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – informuje Barbara Maciałczyk, marketing manager w Ardagh Group, reprezentująca Friends of Glass w Polsce.

W licytacjach Friends of Glass biorą udział dwa szklane zestawy. Każdy zawiera szklany słój o pojemności 4,250 litra oraz ekologiczną, bawełnianą torbę. Wszystkie produkty posiadają oficjalną banderolę, hologram i znaczek tegorocznego, 26. Finału WOŚP, a także podpis Jurka Owsiaka wraz ze słynnym „Sie ma!”. Licytacje odbywają się tutaj:

  1. http://charytatywni.allegro.pl/szklany-zestaw-nr-1-z-podpisami-jurka-owsiaka-i5817694
  2. http://charytatywni.allegro.pl/szklany-zestaw-nr-2-z-podpisami-jurka-owsiaka-i5817859

Aukcje trwają do 14 stycznia, a cały dochód przeznaczony jest na tegoroczny cel Orkiestry, czyli pozyskanie środków dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w celu wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Dodatkowo huta szkła Ardagh Glass w Gostyniu wyprodukowała 100 okolicznościowych butelek z grawerem serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Butelki mają także wygrawerowane logo Ardagh Group oraz herb miasta Gostynia, gdzie w tamtejszym Ośrodku Kultury w niedzielę 14 stycznia będzie można je wylicytować.